Category Archives: Ads

Ads

2019 წლის 28 თებერვალს საქართველოს ოლიმპიურ კომიტეტში გაიმართა პრესკონფერენცია, თემა: საქართველოს კარატეს ეროვნული ფედერაცია და სპორტული პორტალი Uventex – დამფუძნებელ მოშე გერშბერგს შორის გაფორმდა ხელშეკრულება სპონსორობის შესახებ.

“Open Istanbul” პრემიერ ლიგა – სტამბოლი 2013

580210_10151697179369133_496541610_nსტამბულში გაიმართა საერთაშორისო ტურნირი კარატეში,სადაც მონაწილეობას იღებდნენ 45 ქვეყნის 700 ზე მეტი სპორტსმენი.ორმა ქართველმა სპორტსმენმა გოგიტა არქანიამ(-84) და დავით ტყებუჩავამ (-60) მოიპოვეს ბრინჯაოს მედლები და საქართველოს საბრძოლო ხელოვნებათა კონფედერაცია ვულოცავთ ამ  ღირსშესანიშნავ გამარჯვებას.

Open Georgia 2013

Open Georgia 2013

საქართველოს ღია ჩემპიონატის გამარჯვებულები და პრიზიორები:

10-11 . კატაOPEN-GEORGIA-2013

1. ცაავა საბა

2.ჯინისიან ვლადიმერ

3.ბრეგაძე დავითი

10-11 . კატა

1.ბაჰრამი რანა

2.თუთბერიძე ნათია

დარჩიაშვილი ანა

1213 . კატა

1.ბელიავსკი ნიკიტა

2.ბაჯელიძე მიხეილ

1415. კატა

1.გოჩაძე გიორგი

2.კუცია გიორგი

3.მგდესიან ტიგრან

1634 . კატა

1.დარჩიაშვილი დიანა

2.ფრუიძე სვეტლანა

3.ხოსრავი ფარიდეჰ

4. მითაიშვილი სალომე

1634 . კატა

1.ჭუმბურიძე მალხაზი

2.გოჩიტაშვილი გიორგი

3.ბარაკ გულმეზ

3.ჩემია გიორგი

10-11 წ. კუმიტე (-45კგ)

1.ოძელაშვილი გიგა

2.აბაშიძე გიორგი

3.მანდარია ლუკა

3.მხეიძე დავით

10-11 წ. კუმიტე (-35კგ)

1.ჩხაიძე გიორგი

2.ფურცხვანიძე შალვა

3.ცაავა საბა

3.ბრეგაძე დავით

10-11 წ. კუმიტე (-35კგ)

1.კაირა სეზგინ

2.თუთბერიძე ნათია

3. თოლორაია სუსანა

3.ჭიჭაღუა ნინო

12-13 წ. კუმიტე (-51კგ)

1.კუჩერენკო დიმიტრი

2.ქართველიშვილი შოთა

3.თეთრუაშვილი ნიკა

3.ნეს აიდინ

12-13 წ. კუმიტე (-40კგ)

1.ბელიავსკი ნიკიტა

2.თათრიშვილი ხვიჩა

3. ბუაშვილი შოთა

3.მამულაშვილი ალექსანდრე

12-13 წ. კუმიტე (-58კგ)

1.ბიწკინაშვილი ანრი

2.შავშიშვილი გიორგი

3.ჭურღულია ირაკლი

3. ხვედელიძე ნიკა

12-13 წ. კუმიტე (+50კგ)

1.გაბისონია მონიკა

2.ჰარიმაჰმუტოღლუ სეჰერ

3.ზინეფ იოკსელ იასარ

12-13 წ. კუმიტე (+58კგ)

1.ანთაძე ოთარი

2. დიასამიძე ირაკლი

3. გოგოლაძე დავით

4.ასამბიანი თემური

12-13 წ. კუმიტე (-45კგ)

1.ბაჯელიძე მიხეილ

2.ჯაფარიძე ცოტნე

3.ბაჰტიარ რზაევ

3.ფეტელავა შალვა

14-15 წ. კუმიტე (+54კგ)

1.თურმანიძე თამუნა

2.იბუკე ლევენტ

3.ჯაკობია ანა

3.ბერიკაშვილი ანასტასია

14-15 წ. კუმიტე (+54კგ)

1გუზიტაშვილი იაგო

2.გულიაშვილი გიორგი

3.მუსტაფა სამეტ ტერზი

14-15 წ. კუმიტე (-70კგ)

1.ტიტოვ დანილ

2.შაკაია ლეონი

3.მგდესიან ტიგრან

3.ქარდავა ვლადიმერ

14-15 წ. კუმიტე (-63კგ)

1.შერმადინი ბექა

2.ქარსელაძე აკაკი

3.აბულაძე ბესიკი

4.ჰასანოვ ალი

14-15 წ. კუმიტე (-57კგ)

1.კეჭეხმაძე გიორგი

2.ასაბაძე მუსა

3.ტყებუჩავა მიხეილ

3.ყოჩიაშვილი გიორგი

14-15 წ. კუმიტე (+70კგ)

1.კიპაროიძე ხვიჩა

2.კილინკაროვ ნიკოლოზ

3.ზოზიაშვილი დავითი

3.მაღლაკელიძე დავითი

16-17 წ. კუმიტე (+76კგ)

1.კანტემიროვ ხეთაგ

2.ივანჩიხინ იგორ

3.ჩხაიძე ნიკა

3. ადამია მიხეილი

16-17 წ. კუმიტე (-68კგ)

1.ქობალია ნიკოლოზ

2.აბდულკადირ კარა

3.ჩხაიძე ნიკა

3. ადამია მიხეილი

16-17 წ. კუმიტე (-61კგ)

1.აბდულკადირ კარა

2.მოსეშვილი გაგა

3.ლევერაშვილი ლაშა

16-17 წ. კუმიტე (-59კგ)

1.აიბუკე ლევენტ

2.დუნაევა ევგენია

16-17 წ. კუმიტე (-76კგ)

1.მამაგულაშვილი ნიკა

2.ტოტიკაშვილი გიორგი

3.ჩაბოშვილი მალხაზი

3.გულიასვილი თორნიკე

1634 . კუმიტე (-68კგ)

1.პატარიძე დავით

2.ჰასანოვ რაფიზ

3.ტყებუჩავა ირაკლი

3.ტყებუჩავა დავით

1634 . კუმიტე (+78კგ)

1.არქანია გოგიტა

2.ატამოვ შაჰინ

3.არაბული ზვიადი

3.ჰაიდარ სამინ

1634 . კუმიტე (-78კგ)

1.ვეკუა ჰენრი

2.მამაევ აუხან

3.ნაცვლიშვილი გიგა

3. აჰმად კარიან საეიდ

1634 . კუმიტე (-61კგ)

1.დარჩიაშვილი დიანა

2.მითაიშვილი სალომე

3.რასიდოვა დიანა

3.კოტაევა საბინა

—————–

Kata: 10-11 Y.

1) Caava Saba

2) Jinisian Vladimer

3) BregaZe DaviTi

kata: 10-11 Y.

1) Bahrami Rana

2) Tutberidze Natia

3) Darchiashvili Ana

kata: 12-13y.

1) Beliavski Nikita

2) Bajelidze Mikheil

kata: 14-15 y.

1) Gochadze Giorgi

2) Kucia Giorgi

3) Mgdesian Tigran

Kkata: 16-34y.

1)Darchiashvili Diana

2)Fruidze Svetlana

3)Khosravi Farideh

4)Mitaishvili Salome

Kkata: 16-34y.

1)Chumburidze Malkhazi

2)Gochitashvili Giorgi

kumite: 10-11y. (-45kg)

1) Odzelashvili Giga

2) Abashidze Giorgi

3) Mandaria Luka

4) Mkheidze Daviti

Kkumite: 10-11y (-35kg)

1) Chkhaidze Giorgi

2) Furckhvanidze Shalva

3) Caava Saba

4) Bregadze Daviti

kumite: 10-11y. (-35kg)

1)Kaira Sezgin

2) Tutberidze Natia

3) Toloraia Susana

4) Chichakhua Nino

Kkumite: 12-13y. (-51kg)

1) Kucherenko Dimitri

2) Kartvelishvili Shota

3) Tetruashvili Nika

4) Enes Aidin

Kkumite: 12-13y. (-40kg)

1) Beliavski Nikita

2) Tatriashvili Khvicha

3) Abuashvili Shota

4) Mamulashvili Aleksandre

kumite: 12-13y. (-58kg)

1) Bickinashvili Anri

2) Shavshishvili Giorgi

3) churgulia Irakli

4) Khvedelidze Nika

kumite: 12-13y. (+50kg)

1) Gabisonia Monika

2) Harimahmutoglu Seher

3) Zinef ioksel Iasar

kumite: 12-13wy.(+58)

1) Nntadze Otari

2) Diasamidze Irakli

3) Gogoladze Daviti

4) Asambiani Temuri

kumite: 12-13y. (-45kg)

1) Bajelidze Mikheili

2) Jafaridze Cotne

3) Bahtiar Rzaev

4) Fetelava Shalva

kumite: 14-15y. (+54)

1) Turmanidze Tamuna

2) Aibuke Levent

3) Jakobia Ana

4) Berikashvili Anastasia

kumite: 14-15y. (-52kg)

1) Guzitashvili Iago

2) Guliashvili Giorgi

3) Mustafa Samet Terzi

Kkumite: 14-15y. (-70kg)

1) Titov Danil

2) Shakaia Leoni

3) Mmgdesian Tigran

4) Qardava Vladimer

Kkumite: 14-15y. (-63kg)

1) Shermadini Beka

2) Karseladze Akaki

3) Abuladze Besiki

4) Hasanov Ali

kumite: 14-15y. (-57kg)

1) Kechekhmadze Giorgi

2) Asadzadze Musa

3) Tkebuchava Mikheil

4) Kochiashvili Giorgi

kumite: 14-15y. (+70kg)

1) Kiparoidze Khvicha

2) Kilinkarov Nikoloz

3) Zoziashvili Daviti

4) Maglakelidze Daviti

kumite: 16-17y. (+76kg)

1) Kantemirov Khetag

2) Ivanchikhin Igor

3) Chkaidze Nikoloz

4) Adamia Mikheili

Kkumite: 16-17y. ( -68kg)

1) Kobalia Nikoloz

2) Abdulkadir Kara

3) Chkhaidze Nika

4) Adamia Mikheili

Kkumite: 16-17y. (-61kg)

1) Abdulkadir Kara

2) Moseshvili Gaga

3) Leverashvili Lasha

kumite: 16-17y. (-59kg)

1) Aibuke Levent

2) Dunaeva Evgenia

kumite: 16-17w (-76kg)

1) Mamagulashvili Nika

2) Totikashvili Giorgi

3) Chaboshvili Malkhazi

4) Guliashvili Tornike

kumite: 16-34y. (-68kg)

1) Pataridze Daviti

2) Hasanov Rafiz

3) Tkebuchava Irakli

4) Tkebuchava Dato

kumite: 16-34y. (+78kg)

1) Arkania Gogita

2) Atamov Shahin

3) Arabuli Zviadi

4) Haidar Saman

kumite: 16-34y. (-78kg)
1) Vekua Henri

2)Mamaev Aukhan

3)Nacvlishvili Giga

4)Ahmad Karian Saeid

Kkumite: 16-34y. (-61kg)

1)Darchiashvili Diana

2)Mitaishvili Salome

3)Rasidova Diana

4)Kotaeva Sabina

————–

UNISONI – Insurance Company

სადაზღვეო კომპანია “უნისონი”-ს საუკეთესო შემოთავაზება

ინსტრუქცია

unisonსადაზღვევო პოლისის ღირებულება შეადგენს 1 ლარს თვეში (ანუ წლიურ 12 ლარს).

იმისათვის, რათა დაზღვევა შევიდეს ძალაში, საჭიროა აღნიშნული თანხის გადახდა სს „ლიბერთი ბანკი“–ს ნებისმიერ სერვის ცენტრში ან სადაზღვევო კომპანია „უნისონი“–ს ფილიალებში.

ბანკში თანხის შეტანისას გამოიყენება შემდეგი რეკვიზიტები:

ბანკის დასახელება: სსლიბერთი ბანკი

ანგარიშსწორების ანგარიში (IBAN): GE87LB0113157312356000

ბანკის კოდი: LBRTGE22

თანხის მიმღები: შპს სადაზღვევო კომპანია უნისონი

დანიშნულებაში გთხოვთ, ზუსტი თანმიმდევრობით მიუთითოთ: სპორცმენისპირადი ნომერი,სახელი, გვარი, საკონტაქტო ტელეფონის ნომერი, სკოლის დასახელება, ქალაქი/სოფელიდამემორანდუმის ნომერიGMAC-01/2013.

თანხის ჩარიცხვისთანავე სადაზღვევო კომპანია მოამზადებს დაზღვევის პოლისს გადახდილი თანხის შესაბამის პერიოდზე. მაგალითად, 1 ლარის გადახდის შემთხვევაში გამოიწერება პოლისი 1 თვის ვადით, 2 ლარის გადახდის შემთხვევაში – 2 თვით და ა.შ. ყოველი მომდევნო პერიოდის პოლისის განსაახლებლად სპორცმენი კვლავ უნდა მივიდეს ბანკში და გადაიხადოს მომდევნო პერიოდის პრემია.

პოლისის გამოწერისთანავე დაზღვეული პირი, გადახდის დანიშნულების ველში მითითებულ ტელეფონის ნომერზე მიირებს SMS შეტყობინებას, სადაც მითითებული იქნება დაზღვევის პოლისის ნომერი და მოქმედების პერიოდი.

ინფორმაცია დაზღვეულ პირთა შესახებ და შესაბამისი დაზღვევის პოლისები გაიგზავნება საქართველოს საბრძოლო ხელოვნებათა კონფედერაციაში.

ვარჯიშის ან შეჯიბრის დროს ტრავმის მიღებისას სამედიცინო დახმარების საჭიროების საჭიროების შემთხვევაში სპორცმენი უნდა დაუკავშირდეს სადაზღვევო კომპანია უნისონს ნომერზე: 2 991 991 სადაც მას მისცემენ დეტალურ ინსტრუქციას, თუ რა უნდა გააკეთოს სპორცმენმა ყოველ კონკრეტულ შემთხვევაში.

Georgian Championship Аmong Children

“საქართველო ჩემპიონატი ბავშვებში” 20 აპრილი 2013 წელი.

ჩემპიონების სია:

კატა: ვაჟები: 8-9 წელი:children

მღებრიშვილი ლექსო

10-11 წელი:

ბაჯელიძე მიხეილი

12-13 წელი:

ბელიავსკი ნიკიტა

კუმიტე: “ა” ჯგუფი ვაჟები – 6-7 წელი:

ასატურიან გიორგი

ჩხაპელია ნიკა

ძიმისტარაშვილი ნიკა

8-9 წელი:

გაგნიძე ლუკა

გლურჯიძე ლუკა

ფურცხვანიძე შალვა

წაქაძე ირაკლი

10-11 წელი:

ტყვაცირია ალექსი

ბეგიაშვილი ბექა

ბაჯელიძე მიხეილი

შაკაია თორნიკე

მუკვანი ზვიადი

12-13 წელი:

ბელიავსკი ნიკიტა

აბუაშვილი შოთა

რუსიტაშვილი გაიოზი

გოგოძე საბა

დიასამიძე ირაკლი

კატა: გოგონები: 8-9 წელი:

ავეტიან ოქსანა

10-11 წელი:

თუთბერიძე ნათია

12-13 წელი:

ჯაკობია ანა

კუმიტე: “ა” ჯგუფი გოგონები – 6-7 წელი:

დემურიშვილი ნიკოლე

8-9 წელი:

ზვიადაური ლიზი

10-11 წელი:

თოლორაია სოსანა

12-13 წელი:

გაბისონია მონიკა

Euro 2013 – Hungary

HungaryEuro 2013 – Hungary
48-ე ევროპის ჩემპიონატზე კარატეში საქართველოს ეროვნული ნაკრების სპორტსმენმა გოგიტა არქანიამ -84კგ. კატეგორიაში მოიპოვა ბრინჯაოს მედალი.
ფედერაცია ულოცავს გოგიტას ამ დიდ წარმატებას და უსურვებს მომავალში დიდ გამარჯვებებს ქვეყნის სასახელოდ.

USA OPEN

USA-OPEN-2013USA OPEN
ამერიკის ღია ჩემპიონატი გაიმართა ქ. ლასვეგასში 27-31 მარტს 2013 წელს, სადაც გამარჯვებული გახდა დავით სვანიძე. მივულოცოთ ეს შესანიშნავი გამარჯვება და ვუსურვოთ წარმატებები მომავალში. მან ასახელა საქართველო.

Euro-Asian Cup

EURO-ASIA-IsraelEuro-Asian Cup
ევრო-აზიის თასი გაიმართა იზრაელში ამა წლის 5-7 მარტს.
ამ თასის გათამაშებაზე მიწვეული იყო საქართველოს ეროვნული ნაკრებიც, რომელმაც წარმატებით იასპარეზა:
ჰენრი ვეკუა- 1 ადგილი (-75კგ);
შოთა გორელაშვილი-3 ადგილი (-75კგ);
ირაკლი ტყებუჩავა- 2 ადგილი (-67კგ);
დავით ტყებუჩავა- 3 ადგილი (-67კგ);
გუნდური კუმიტე ქართველების გამარჯვებით დასრულდა, ეროვნულმა ნაკრებმა დაიკავა პირველი ადგილი.